تصویر شخصیت هستیا

شخصیت هستیا

آرکتایپ هستیا بانویی معنوی است
که به اطراف خود کاری ندارد و غرق در کار خود یا عبادت است.

نماد اسطوره‌ای: ایزدبانوی معابد و آتشکده

ویژگی‌های کلی آرکتایپ هستیا چیست؟

آرکتایپ هستیا خدابانوی آتشکده و معنویت است که در جامعه ی اکنون متاسفانه کمتر پیدا می شود ولی اگر باشند متمرکز بر خود هستند و کاری به دیگران ندارند. قضاوت نمی کنند و حوادث را همان گونه که هست قبول می کنند.هستیا دارای خوی درونگرا و تمرکز بر معنویت می باشد. هستیا کهن الگوی درون محور است. او به عنوان یک شخصیت معتدل، شرافتمند، مهربان و سخاوتمند شناخته می شود. مشابه آتنا و آرتمیس، او در مقابل وسوسه های مردانه مقاومت می کند، به همین دلیل به عنوان الهه‌ی باکره دسته بندی می گردد. آگاهی او متمرکز است. برخلاف پرسفون که افراد دیگر را جستجو و مطالبه می کند، هستیا بر روی خود متمرکز است. همچنین متفاوت با آتنا و آرتمیس، هستیا خطر جستجوی جهان خارج و حیات وحش را به جان نمی خرد.

هستیا وقتی کاری انجام می‌دهد غرق در آن می‌شود و با آرامش خاصی آن را به پایان می‌رساند.

هستیا زن رازداری است که می‌تواند سنگ صبور بقیه زنان باشد. در فرهنگ مدرن امروز تیپ هستیا به عنوان یک شخصیت غالب در اکثریت زنان دیده نمی شود. اکثر زنان آرکتایپ یا کهن الگو های غالب دیگری را به همراه دارند. البته هنوز بعضی از زنان اشاراتی را از خصوصیات هستیایی در آرایش خود دارند. زنان دیگر آرزو می کنند تا ویژگی های هستیایی را در خودشان رشد دهند.
زن هستیایی دارای یک حضور درونی و سکوت است. او در روابط خود متمایز از دیگران است. او کاملاً به مالکیت، نتایج و قدرت غیر وابسته است.

او از هرگونه قید و بند به اتفاقات بیرونی رها است.

او یک آرامش به همراه سکوت می طلبد. زن هستیایی به سمت تشریفات و مراسمات معنوی از قبیل مراقبه گرایش دارد. معمولا در بین فامیل کاری به مسائل بقیه ندارد و سرش به کار خودش است.

زن هستیایی بر روی تجارب درونی خود متمرکز است.

این کهن الگو کاملاً در تماس با ارزش های درونی خود است. زندگی برای او معنای خاصی دارد. هستیا به عنوان محافظت کننده اجاق زندگی، وظایف و مسئولیت های خود را در آرامش و با تمرکز به انجام می رساند. او حتی اگر در حال جارو زدن یا رختشویی نیز باشد، باز هم این کار را با کمال تمرکز و مانند یک مراقبه انجام داده و هرگز توجهی به زمان نخواهد داشت. او در بین فعالیت های اورژانسی یک آرامش بدون توجه به زمان را تجربه می کند.

زن هستیایی زن پس زمینه هستند. او مقاومت نمی کند. به نظر بی نام و نشان می نماید، در حالی که وجودش باعث ایجاد آرامش می گردد. معنا یک نکته کلیدی در زندگی تیپ هستیا است. زن هستیایی اهل سخن چینی و شایعه سازی و بحث های روشنفکرانه نیست.
او شنونده‌ی بسیار خوبی است و مهربانی خود را به روش خودش نشان می دهد. مسائل جنسی در درجه اول اهمیت او نیست. اگرچه وقتی اتفاق می افتد لذت می برد.

زن هستیایی متاهل می تواند نقش یک زن سنتی را ایفا نماید. اگرچه یک زن هستیایی واقعی، خود مختاری درونی خود را حفظ کرده و به یک مرد برای بهره مندی عاطفی نیازمند نیست.
زنی که کهن الگوی هستیا بر او غالب است معمولاً مجرد مانده و اصولاً بر خلاف جهت اجتماع خود زندگی می نماید. خانواده یا دوستان متاهلش ممکن است حسرت حس تنهایی او را بخورند.
زن تیپ هستیا دارای یک زندگی غنی درونی است بنابراین با چالش های یک انسان تنها نیز مواجه می شود. – او آرزومند تنهایی است تا فضای مقدسی به منظور تماس با بخش عمیق درونی خود فراهم آورد.

آرکتایپ هستیا

کودکی آرکتایپ هستیا چگونه است؟

کودک هستیایی ساکت و متمرکز بر کارش است اگر چه او از اینکه بازی های خودش را داشته باشد لذت می برد. او از ابتدا خودکفا بودن خودش را نشان می دهد.
کودک هستیایی به راحتی می تواند از بین مشکلات درون خانواده اش عقب کشیده و به اتاقش پناه ببرد.
ممکن است توسط دیگران برچسب خجالتی بودن به او بچسبد. ولی این درست نیست. او ممکن است به صورت غیر درگیرانه وارد فعالیت های پیرامونی مدرسه گردد یا اینکه یک یا دو دست داشته باشد تا روحیه درونگرای خود را با آنها به اشتراک بگذارد.

روابط عاطفی قبل و بعد از ازدواج آرکتایپ هستیا

هستیا مانند آتنا و آرتیمس بانوی باکره‌ای است که نیاز چندانی به روابط عاشقانه ندارد. او بعد از ازدواج چندان توقعی از مرد ندارد و مرد را محدود نمی‌کند. هستیا زنی است که در درون خودش سیر می‌کند و آن‌چه پیش می‌آید را به عنوان تقدیر می‌پذیرد. در مهمانی‌های فامیل حضور کم‌رنگی دارد و اگر هم برود وارد صحبت‌های معمول زنانه نمی‌شود.

نقاط ضعف آرکتایپ هستیا

منفعل بودن
سکوت و بی‌تفاوت
نقاط قوت آرکتایپ هستیا چیست؟

آرکتایپ هستیا
آرامش
صبر و توکل
عدم دخالت در زندگی دیگران

روش جذب آرکتایپ هستیا

اجازه دهید در آرامش باشد و محیطی آرام برای او فراهم کنید. او را مجبور به انجام کارهای بیرون نکنید و انتظار فعالیت‌های اجتماعی زیاد از او نداشته باشید.

تحصیلات

هستیا چندان در رشته‌های ریاضی موفق نیست و ورود هم نمی‌کند. در رشته های انسانی گرای شبه رشته‌های الهیات، مددکاری، مددکاری و… دارد.
در رشته‌های هنری بیشتر متمایل به هنرهای خانگی و تزیینی است.

دستورالعمل‌هایی برای آرکتایپ هستیا
توجه بیشتر به دنیای بیرون بیشترین توصیه ای است که ما به زنان هستیا تایپ در کلاس های شخصیت شناسی می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید